Skype İletişim: live:.cid.2c158073cedda95f
Mail İletişim: [email protected]

SPOR HABER İtalyan devi Inter, Mersin'de futbol akademisi açıyor

muhammet99

Çalışkan Üye
18 Haz 2020
237
48
0
istanbul
İtalya Serie A ekiplerinden Inter, yıldız oyuncu yetiştirdiği akademilerinden bir yenisini Türkiye'ye getiriyor. Genç yetenekleri bünyesine katmak isteyen İtalyan devi, Mersin'de bir futbol okulu açacak.
Genç yetenekler arayan İtalyan devi Inter, Türkiye'de futbol akademisi açıyor

Serie A ekiplerinden Inter, oyuncu yetiştirdiği akademilerinden bir yenisini Türkiye'de açıyor. "Inter Academy Turkey" Türk grubu Altun Lojistik'in bir parçası olan Mersinli yerel ortak 3H Spor Okulları işbirliğiyle kurulacak.

Inter Academy'nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Türkiye'deki "Inter Academy" projesi, genç yerel futbolcuların ve teknik direktörlerin ülkedeki gelişimine önemli bir destek sağlayacak. Hem futbolcu hem de insan olarak gelişebilmeleri için mükemmel bir yer olan Inter Academy sayesinde, Türk çocukları ve gençleri kendi ülkelerinde Inter ile eş anlamlı olan yüksek teknik ve etik standartlara göre eğitilme şansına sahip olacaklar. "Inter Academy Turkey" sayesinde Mersin dünyaya açılacak ve kentin tanıtımına da katkı sağlayacak. Mersin'deki yeni yeteneklerin hem Türk hem de dünya futboluna kazandırılmasında çok önemli bir misyonu da "Inter Academy Turkey" yüklenmiş olacak.

Projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren FC Internazionale Milano'nun Kurumsal CEO'su Alessandro Antonello, "Bu yeni ortaklığın oluşturulması, Inter Academy'nin dünya çapında genişlemesinde önemli bir aşamayı temsil ediyor. Inter, genç oyuncuların teknik ve kişisel gelişimleri konusunda her zaman tutkulu olmuştur. 3H Spor Okulları'nın desteği sayesinde Türkiye'deki çocukların kendi ülkelerini terk etmeden Inter'in teknik standartlarına göre eğitim görebilmelerinden memnuniyet duyuyoruz" dedi.

"TÜRKİYE'DE FUTBOLUN GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNABİLECEĞİZ"
Mevcut uluslararası krize rağmen "Inter Academy" projesine olan güvenlerini yineleyen 3H Spor yönetim ortaklarından Hüseyin Kılavuz, "Inter Academy Türkiye'nin açılışıyla spor ve takım çalışmasına olan tutkumuzu paylaşmak istiyoruz. Çocukların gelişimine ve eğitimine çok büyük önem vermekteyiz ve bu projede Inter gibi küresel bir markayla işbirliği yaparak Türkiye'de futbolun gelişimine profesyonel ve etkin şekilde katkıda bulunabileceğiz" diye konuştu.

PROJENİN ANA MERKEZİ MERSİN'DE
"Inter Academy Turkey" projesinde 6-17 yaş arası 400 çocuk ve genç yer alacak. Projenin ana merkezi Mersin olacak. Projenin hedefi ise gelecekte Türkiye'nin dört bir yanına yayılmak. Geçici bir başlangıç tarihi olarak Temmuz ayı başları belirlenmiş olmakla beraber, yerel ortaklar şu an faaliyetlerin başlangıç zamanını belirlemek için Türk yetkililerle yakın bir şekilde çalışıyorlar. "Inter Academy Turkey" ekibi, başlangıçta projeyi İtalya'dan denetleyecek, yerel ortaklarla sürekli temas halinde kalacak ve yerel teknik direktörlere ve genç oyunculara eğitim vermek üzere internet seminerleri organize edecek.

Kumar, fiziksel dünyada ilk özgürlük denemesidir. " Dostoyevski "
 

poyrazbeyi

Paylaşımcı Üye
16 Haz 2020
967
249
0
117
Bilimden sonra futbolda da beyin göçü yaşıyoruz bu olayın özeti bu bence
 
Üst